Senaste resultat

Eskilstuna Basket Cup 2022 börjar
Slut
6/5
7/5
8/5

Finals

  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag    
08054909 sön 08/05 17:00 sön 08/05 Stiga A1 P10 Slutspel A Final Åkersberga Basket Röd 47 - 50 Eskilstuna Basket Blå    
08053709 sön 08/05 16:45 sön 08/05 Stiga A4 P10 Slutspel B Final KFUM Gävle Basket 37 - 33 Kfum Örebro    
08051207 sön 08/05 14:50 sön 08/05 Årbyskolan P09 Slutspel A Final Kungsholmen Basket Eira 1 54 - 37 Skuru Basket Vit    
08051206 sön 08/05 13:40 sön 08/05 Årbyskolan P09 Slutspel B Final Hammarö Basketklubb 31 - 30 KFUM Linköping Basket Vit    
08050706 sön 08/05 13:50 sön 08/05 Ellfolk Arena P08 Slutspel A Final Täby Basket Röd 26 - 29 Västerås Basket    
08050705 sön 08/05 12:40 sön 08/05 Ellfolk Arena P08 Slutspel B Final Eskilstuna Basket 1 26 - 44 Uppsala Basket    
08054008 sön 08/05 16:10 sön 08/05 Stiga B P07 Slutspel A Final Kungsholmen Basket 47 - 30 AIK 2  
08054105 sön 08/05 13:50 sön 08/05 Stiga C P07 Slutspel B Final AIK 1 25 - 49 Eskilstuna Basket P-07    
08054006 sön 08/05 13:50 sön 08/05 Stiga B P06 Slutspel A Final Haga Haninge 26 - 33 Huddinge Basket  
08051106 sön 08/05 14:10 sön 08/05 Bollhuset 2 P06 Slutspel B Final Eskilstuna Basket P-06 26 - 39 KFUM Göteborg    
08054908 sön 08/05 15:45 sön 08/05 Stiga A1 F10 Slutspel A Final BC STAR/WESTHOLM 41 - 43 AIK Basket Svart    
08053708 sön 08/05 15:45 sön 08/05 Stiga A4 F10 Slutspel B Final Duvbo Basket Vit 30 - 28 Haga Haninge 2    
08050205 sön 08/05 13:00 sön 08/05 Bollhuset 1 F09 Slutspel A Final Kungsholmen Basket Eira 28 - 36 Södertälje BBK Nord    
08051105 sön 08/05 13:00 sön 08/05 Bollhuset 2 F09 Slutspel B Final Hammarö Basketklubb 20 - 47 KFUM Central Basket 1    
08054009 sön 08/05 17:20 sön 08/05 Stiga B F08 Slutspel A Final Brahe Basket 33 - 21 Kungsholmen Basket vit  
08054107 sön 08/05 16:10 sön 08/05 Stiga C F08 Slutspel B Final Södertälje BBK EF 47 - 25 Sigtuna Basket 1 Svart    
08054007 sön 08/05 15:00 sön 08/05 Stiga B F07 Slutspel A Final Sunderby SK F07 33 - 30 Täby Basket  
08054106 sön 08/05 15:00 sön 08/05 Stiga C F07 Slutspel B Final Kullavik 23 - 26 Marbo Basket    
08054005 sön 08/05 12:40 sön 08/05 Stiga B F06 Slutspel A Final Eskilstuna Basket 43 - 36 Västerås Basket  
08050206 sön 08/05 14:10 sön 08/05 Bollhuset 1 F06 Slutspel B Final Duvbo IK Röd 33 - 18 HNMKY- White 1    
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag    
08053607 sön 08/05 14:45 sön 08/05 Stiga A3 P10 Slutspel B Semifinal KFUM Gävle Basket 33 - 24 Danderyd Basket 1    
08053707 sön 08/05 14:45 sön 08/05 Stiga A4 P10 Slutspel B Semifinal Kfum Örebro 56 - 40 Norrköping Dolphins Vit    
08054907 sön 08/05 14:45 sön 08/05 Stiga A1 P10 Slutspel A Semifinal Åkersberga Basket Röd 43 - 42 KFUM Blacke... Nälsta Röd    
08055007 sön 08/05 14:45 sön 08/05 Stiga A2 P10 Slutspel A Semifinal Kungsholmen Basket Eira 41 - 45 Eskilstuna Basket Blå    
08053606 sön 08/05 13:45 sön 08/05 Stiga A3 F10 Slutspel A Semifinal BC STAR/WESTHOLM 40 - 23 KFUM Blacke...omberga Röd    
08053706 sön 08/05 13:45 sön 08/05 Stiga A4 F10 Slutspel A Semifinal Danderyds basket 25 - 58 AIK Basket Svart    
08054906 sön 08/05 13:45 sön 08/05 Stiga A1 F10 Slutspel B Semifinal KFUM Blackebergs IK Ekerö 34 - 35 Duvbo Basket Vit    
08055006 sön 08/05 13:45 sön 08/05 Stiga A2 F10 Slutspel B Semifinal Haga Haninge 2 45 - 36 Haga Haninge 1    
08051005 sön 08/05 13:00 sön 08/05 Vilsta P07 Slutspel A Semifinal AIK 2 58 - 34 Västerås Basket    
08051805 sön 08/05 12:45 sön 08/05 Badmintonhallen 1 P10 Slutspel A 1/4 Final Åkersberga Basket Röd 48 - 39 KFUM Blacke...K Vällingby    
08051905 sön 08/05 12:45 sön 08/05 Badmintonhallen 2 P10 Slutspel A 1/4 Final AIK Basket P10 Svart 35 - 42 KFUM Blacke... Nälsta Röd    
08053605 sön 08/05 12:45 sön 08/05 Stiga A3 P10 Slutspel B 1/4 Final KFUM Gävle Basket 39 - 26 Norrköping Dolphins Svart    
08053705 sön 08/05 12:45 sön 08/05 Stiga A4 P10 Slutspel B 1/4 Final Katrineholms IF 30 - 56 Danderyd Basket 1    
08053805 sön 08/05 12:45 sön 08/05 Stiga A5 P10 Slutspel B 1/4 Final Danderyd Basket 2 26 - 37 Kfum Örebro    
08053905 sön 08/05 12:45 sön 08/05 Stiga A6 P10 Slutspel B 1/4 Final Norrköping Dolphins Vit 57 - 42 KFUM Blacke...K Villastan    
08054905 sön 08/05 12:45 sön 08/05 Stiga A1 P10 Slutspel A 1/4 Final Kungsholmen Basket Eira 60 - 29 Åkersberga Basket Gul    
08055005 sön 08/05 12:45 sön 08/05 Stiga A2 P10 Slutspel A 1/4 Final Eskilstuna Basket Blå 50 - 21 KFUM Lidingö Basket 1    
08051205 sön 08/05 12:30 sön 08/05 Årbyskolan P07 Slutspel A Semifinal Kungsholmen Basket 46 - 36 Tureberg Basket    
08051605 sön 08/05 12:30 sön 08/05 Skiftingehus F08 Slutspel A Semifinal Visby BBK 1 32 - 34 Kungsholmen Basket vit    
08055605 sön 08/05 12:30 sön 08/05 Odlarskolan F08 Slutspel A Semifinal Duvbo IK Vit 27 - 33 Brahe Basket    
08051804 sön 08/05 11:45 sön 08/05 Badmintonhallen 1 F10 Slutspel A 1/4 Final KFUM Liding...et Geparder 8 - 26 BC STAR/WESTHOLM    
08051904 sön 08/05 11:45 sön 08/05 Badmintonhallen 2 F10 Slutspel A 1/4 Final Alvik Basket Vit 13 - 44 KFUM Blacke...omberga Röd    
08053604 sön 08/05 11:45 sön 08/05 Stiga A3 F10 Slutspel B 1/4 Final KFUM Blackebergs IK Ekerö 34 - 25 KFUM Blacke...omberga Vit    
08053704 sön 08/05 11:45 sön 08/05 Stiga A4 F10 Slutspel B 1/4 Final Kungsholmen...ristineberg 12 - 42 Duvbo Basket Vit    
08053804 sön 08/05 11:45 sön 08/05 Stiga A5 F10 Slutspel B 1/4 Final Haga Haninge 2 26 - 20 Duvbo Basket Röd    
08053904 sön 08/05 11:45 sön 08/05 Stiga A6 F10 Slutspel B 1/4 Final Haga Haninge 1 35 - 34 Tyresö Basket    
08054904 sön 08/05 11:45 sön 08/05 Stiga A1 F10 Slutspel A 1/4 Final Danderyds basket 33 - 24 AIK Basket Gul    
08055004 sön 08/05 11:45 sön 08/05 Stiga A2 F10 Slutspel A 1/4 Final AIK Basket Svart 49 - 18 KFUM Blackebergs IK Vit    
08050204 sön 08/05 11:30 sön 08/05 Bollhuset 1 F07 Slutspel A Semifinal Sunderby SK F07 38 - 24 KFUM Örebro Basket    
08050304 sön 08/05 11:30 sön 08/05 Djurgårdsskolan P06 Slutspel B Semifinal KFUM Basket Örebro 30 - 43 KFUM Göteborg