Detta är resultaten från Eskilstuna Basket Cup 2015. Se de senaste resultaten från Eskilstuna Basket Cup 2022 här.

Senaste resultat

Eskilstuna Basket Cup 2015 börjar
Slut
1/5
2/5
3/5

Finals

  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag    
03050808 sön 03/05 16:45 sön 03/05 Munktell Innebandy P04 Slutspel A Final Djursholms ...P04 VIT VIT 24 - 52 Åkersberga Basket  
03050608 sön 03/05 17:20 sön 03/05 Sporthallen Lilla P04 Slutspel B Final Norrköping Dolphins Svart 28 - 65 Lidingö Basket    
03050606 sön 03/05 15:00 sön 03/05 Sporthallen Lilla P03 Slutspel A Final SBBK 36 - 52 KFUM Fryshu...t Västberga  
03050607 sön 03/05 16:10 sön 03/05 Sporthallen Lilla P03 Slutspel B Final Sundsvall Dragons Blå 35 - 41 Huddinge Basket    
03051206 sön 03/05 15:00 sön 03/05 Årbyskolan P02 Slutspel A Final SBBK 38 - 37 Stockholms Polisen 2  
03050209 sön 03/05 17:15 sön 03/05 Bollhuset 1 P02 Slutspel B Final Uppsala Basket P02 Vit 40 - 34 KFUM Haga Haninge 1    
03050109 sön 03/05 17:50 sön 03/05 Sporthallen Stora P01 Slutspel A Final Alvik Basket 48 - 42 KFUM Uppsala 1  
03051109 sön 03/05 17:15 sön 03/05 Bollhuset 2 P01 Slutspel B Final Täby Basket Vit 49 - 25 Stockholms Polisen    
03050108 sön 03/05 16:40 sön 03/05 Sporthallen Stora P00 Slutspel A Final SBBK 47 - 38 Eskilstuna Basket  
03050309 sön 03/05 16:45 sön 03/05 Djurgårdsskolan P00 Slutspel B Final KFUM Tyresö Basket 17 - 42 Unamuno SBT    
03050104 sön 03/05 12:00 sön 03/05 Sporthallen Stora P99 Slutspel A Final Eskilstuna Basket 39 - 48 Täby Basket 1  
03052106 sön 03/05 14:15 sön 03/05 British Junior P99 Slutspel B Final Söderköping 28 - 38 Köping UBBK    
03050907 sön 03/05 16:00 sön 03/05 Munktell Innebandy F04 Slutspel A Final Eos 1 35 - 54 Eos 2    
03050906 sön 03/05 15:00 sön 03/05 Munktell Innebandy F04 Slutspel B Final Skuru IK Basket Vit 15 - 13 Skuru IK Basket Grön  
03050806 sön 03/05 14:45 sön 03/05 Munktell Innebandy F03 Slutspel A Final Solna Vikings F03 30 - 46 Högsbo Basket  
03050807 sön 03/05 15:45 sön 03/05 Munktell Innebandy F03 Slutspel B Final Nyköping basket Oxelösund 33 - 28 Djursholm Indians 1  
03051207 sön 03/05 16:00 sön 03/05 Årbyskolan F02 Slutspel A Final Eos 28 - 17 KFUM Uppsala Basket    
03051108 sön 03/05 16:15 sön 03/05 Bollhuset 2 F02 Slutspel B Final Haga Haninge Röd 19 - 21 KFUM Tyresö Basket    
03050107 sön 03/05 15:30 sön 03/05 Sporthallen Stora F01 Slutspel A Final Täby Basket Röd 38 - 30 Solna Vikings 2  
03051008 sön 03/05 17:30 sön 03/05 Vilsta F01 Slutspel B Final Stockholms Polisen 34 - 12 Södertälje BBK    
03050106 sön 03/05 14:20 sön 03/05 Sporthallen Stora F00 Slutspel A Final KFUM Tyresö Basket 19 - 26 Kungsholmen Basket  
03050310 sön 03/05 15:45 sön 03/05 Djurgårdsskolan F00 Slutspel B Final Huddinge Basket 1 27 - 26 KFUM Katrineholms IF    
03050105 sön 03/05 13:10 sön 03/05 Sporthallen Stora F99 Slutspel A Final Brahe Basket 34 - 39 KlaNMKY  
03050208 sön 03/05 16:15 sön 03/05 Bollhuset 1 F99 Slutspel B Final Duvbo IK 33 - 38 SYDCENTER    
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag    
03051007 sön 03/05 15:30 sön 03/05 Vilsta F01 Slutspel B Semifinal Eskilstuna Basket 28 - 29 Södertälje BBK    
03050207 sön 03/05 15:15 sön 03/05 Bollhuset 1 P01 Slutspel A Semifinal Djursholm Indians 38 - 49 KFUM Uppsala 1    
03051107 sön 03/05 15:15 sön 03/05 Bollhuset 2 P01 Slutspel B Semifinal Polisen Basket KH 23 - 24 Stockholms Polisen    
03050307 sön 03/05 14:45 sön 03/05 Djurgårdsskolan P00 Slutspel B Semifinal Unamuno SBT 54 - 28 Järfälla Basket    
03051006 sön 03/05 14:30 sön 03/05 Vilsta F01 Slutspel B Semifinal Norrköping Dolphins 22 - 24 Stockholms Polisen    
03050206 sön 03/05 14:15 sön 03/05 Bollhuset 1 P01 Slutspel A Semifinal Norrköping Dolphins P01 34 - 39 Alvik Basket    
03051106 sön 03/05 14:15 sön 03/05 Bollhuset 2 P01 Slutspel B Semifinal KFUM Tyresö Basket Röd 38 - 43 Täby Basket Vit    
03050306 sön 03/05 13:45 sön 03/05 Djurgårdsskolan P00 Slutspel B Semifinal Brahe Basket 37 - 39 KFUM Tyresö Basket    
03050805 sön 03/05 13:30 sön 03/05 Munktell Innebandy F03 Slutspel B Semifinal Nyköping basket Oxelösund 38 - 20 FUBB    
03050905 sön 03/05 13:30 sön 03/05 Munktell Innebandy F03 Slutspel B Semifinal Djursholm Indians 1 40 - 16 KFUM Blackeberg Hässelby    
03051005 sön 03/05 13:30 sön 03/05 Vilsta F01 Slutspel B 1/4 Final Södertälje BBK 41 - 23 Huddinge Basket    
03051505 sön 03/05 13:30 sön 03/05 Stålforsskolan F02 Slutspel A Semifinal KFUM Uppsala Basket 20 - 18 SBBK F02 Allstar    
03051605 sön 03/05 13:30 sön 03/05 Skiftingehus F02 Slutspel B Semifinal KFUM Tyresö Basket 49 - 10 KFUM Sundsvall    
03052305 sön 03/05 13:30 sön 03/05 Eskil P03 Slutspel B Semifinal Eos 1 29 - 53 Huddinge Basket    
03050205 sön 03/05 13:15 sön 03/05 Bollhuset 1 P01 Slutspel A 1/4 Final KFUM Uppsala 1 40 - 18 Aros Basket    
03050405 sön 03/05 13:15 sön 03/05 Fristan Övre P04 Slutspel B Semifinal Polisen Basket KH 32 - 61 Lidingö Basket    
03051105 sön 03/05 13:15 sön 03/05 Bollhuset 2 P01 Slutspel B 1/4 Final KFUM Linköping Basket 20 - 36 Stockholms Polisen    
03052105 sön 03/05 13:15 sön 03/05 British Junior P00 Slutspel A Semifinal Eskilstuna Basket 44 - 34 Huddinge Basket 1    
03052405 sön 03/05 13:15 sön 03/05 Gökstensskolan P02 Slutspel B Semifinal Skuru IK Nacka 19 - 39 KFUM Haga Haninge 1    
03050605 sön 03/05 13:00 sön 03/05 Sporthallen Lilla P03 Slutspel A Semifinal KFUM Fryshu...t Västberga 45 - 43 Alvik Basket Ålsten Gul    
03050705 sön 03/05 13:00 sön 03/05 Ellfolk Arena F01 Slutspel A Semifinal Täby Basket Vit 36 - 48 Solna Vikings 2    
03051805 sön 03/05 13:00 sön 03/05 Badmintonhallen 1 P04 Slutspel A Semifinal Djursholms ...P04 VIT RÖD 17 - 51 Åkersberga Basket    
03051905 sön 03/05 13:00 sön 03/05 Badmintonhallen 2 F04 Slutspel A Semifinal Täby Basket Polka 16 - 37 Eos 2    
03052005 sön 03/05 13:00 sön 03/05 Badmintonhallen 3 F04 Slutspel B Semifinal Eskilstuna Basket 15 - 21 Skuru IK Basket Grön    
03050308 sön 03/05 12:45 sön 03/05 Djurgårdsskolan F00 Slutspel B Semifinal KFUM Katrineholms IF 31 - 29 Täby Basket    
03051205 sön 03/05 12:45 sön 03/05 Årbyskolan P02 Slutspel A Semifinal Sundsvall Dragons 31 - 40 Stockholms Polisen 2    
03050804 sön 03/05 12:30 sön 03/05 Munktell Innebandy F03 Slutspel A Semifinal Solna Vikings F03 40 - 34 Haga Haninge Vit    
03050904 sön 03/05 12:30 sön 03/05 Munktell Innebandy F03 Slutspel A Semifinal Norrköping Dolphins 31 - 41 Högsbo Basket    
03051504 sön 03/05 12:30 sön 03/05 Stålforsskolan F02 Slutspel A Semifinal Eos 31 - 27 BBK Solna Vikings F02 gul    
03051604 sön 03/05 12:30 sön 03/05 Skiftingehus F02 Slutspel B Semifinal Haga Haninge Röd 29 - 12 Östersund basket    
03052304 sön 03/05 12:30 sön 03/05 Eskil P03 Slutspel B Semifinal Sundsvall Dragons Blå 53 - 25 Ockelbo Basket