Detta är resultaten från Eskilstuna Basket Cup 2015. Se de senaste resultaten från Eskilstuna Basket Cup 2022 här.



Lördag 2/5 (Dag 2)

  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag    
02051800 lö 02/05 08:00 lö 02/05 Badmintonhallen 1 F04 Grp 3 Solna Vikings 9 - 55 Eos 2    
02051900 lö 02/05 08:00 lö 02/05 Badmintonhallen 2 F04 Grp 8 Täby Basket Vit 10 - 54 Östersund basket    
02052000 lö 02/05 08:00 lö 02/05 Badmintonhallen 3 F03 Grp 5 KFUM Blackeberg Nälsta 16 - 61 Högsbo Basket    
02050702 lö 02/05 08:00 lö 02/05 Ellfolk Arena F00 Grp 1 Djursholm Indians 33 - 16 Täby Basket    
02050600 lö 02/05 08:00 lö 02/05 Sporthallen Lilla P03 Grp 1 SBBK 40 - 36 KFUM Fryshu...t Västberga    
02050100 lö 02/05 08:00 lö 02/05 Sporthallen Stora P99 Grp 1 Enköpings BBK 17 - 62 Eskilstuna Basket  
02050200 lö 02/05 08:15 lö 02/05 Bollhuset 1 P01 Grp 2 Sundsvall Dragons 25 - 29 Eskilstuna Basket    
02051100 lö 02/05 08:15 lö 02/05 Bollhuset 2 P04 Grp 6 Djursholms ...P04 VIT VIT 42 - 17 KFUM Blackeberg Ängby Vit    
02052406 lö 02/05 08:15 lö 02/05 Gökstensskolan F00 Grp 2 SBBK F01 grön 9 - 44 KFUM Katrineholms IF    
02051300 lö 02/05 08:15 lö 02/05 Torsharg F01 Grp 3 KFUM Uppsala Basket 5 58 - 0 Fajt Basket    
02052300 lö 02/05 08:30 lö 02/05 Eskil P03 Grp 4 KFUM Örebro Basket 12 - 42 Eos 2    
02050800 lö 02/05 08:30 lö 02/05 Munktell Innebandy F03 Grp 2 Årsta,f-03,...asket,vit 1 53 - 20 Eskilstuna Basket    
02050900 lö 02/05 08:30 lö 02/05 Munktell Innebandy F03 Grp 1 Nyköping basket Oxelösund 24 - 44 Eos 1    
02051600 lö 02/05 08:30 lö 02/05 Skiftingehus F02 Grp 1 Norrköping Dolphins 30 - 50 Eos    
02051500 lö 02/05 08:30 lö 02/05 Stålforsskolan F02 Grp 2 Kungsholmen Basket 28 - 17 Eskilstuna Basket    
02051000 lö 02/05 08:30 lö 02/05 Vilsta P00 Grp 3 Järfälla Basket 13 - 35 Ockelbo Basket    
02050300 lö 02/05 08:45 lö 02/05 Djurgårdsskolan F99 Grp 2 Huddinge Basket 20 - 57 SYDCENTER    
02050400 lö 02/05 08:45 lö 02/05 Fristan Övre P04 Grp 5 Huddinge Basket 67 - 11 Hammarö Basket    
02051700 lö 02/05 08:45 lö 02/05 Hällbyskolan F03 Grp 3 Årsta,f-03,...asket,vit 2 22 - 39 Eos 2    
02051200 lö 02/05 08:45 lö 02/05 Årbyskolan P00 Grp 1 Söderköping 27 - 53 Brahe Basket    
02051801 lö 02/05 09:00 lö 02/05 Badmintonhallen 1 F04 Grp 3 KFUM Blackeberg Röd 23 - 28 Sätra Basket    
02051901 lö 02/05 09:00 lö 02/05 Badmintonhallen 2 F04 Grp 8 Kungsholmen Basket 51 - 23 KFUM Blackeberg Kälvesta    
02052001 lö 02/05 09:00 lö 02/05 Badmintonhallen 3 F03 Grp 5 Huddinge Basket Röd 0 - 42 Haga Haninge Röd    
02050701 lö 02/05 09:00 lö 02/05 Ellfolk Arena F00 Grp 1 Huddinge Basket 1 38 - 15 Eskilstuna Basket    
02050601 lö 02/05 09:00 lö 02/05 Sporthallen Lilla P03 Grp 1 Sundsvall Dragons Blå 43 - 39 Eos 1    
02050101 lö 02/05 09:00 lö 02/05 Sporthallen Stora P99 Grp 1 Täby Basket 2 25 - 58 Järfälla Basket    
02050201 lö 02/05 09:15 lö 02/05 Bollhuset 1 P01 Grp 2 KFUM Tyresö Basket Gul 28 - 52 Djursholm Indians    
02051101 lö 02/05 09:15 lö 02/05 Bollhuset 2 P04 Grp 6 Lidingö Basket 27 - 67 Åkersberga Basket    
02052407 lö 02/05 09:15 lö 02/05 Gökstensskolan F00 Grp 2 KFUM Tyresö Basket 28 - 34 Kungsholmen Basket    
02052200 lö 02/05 09:15 lö 02/05 Lundbyskolan P04 Grp 3 Solna Vikings Blå 45 - 8 KFUM Blackeberg Nälsta    
02051301 lö 02/05 09:15 lö 02/05 Torsharg F01 Grp 1 Huddinge Basket 5 - 67 Täby Basket Röd    
02052301 lö 02/05 09:30 lö 02/05 Eskil P03 Grp 4 KFUM Blackeberg Vit 22 - 39 Kungsholmen Basket    
02050801 lö 02/05 09:30 lö 02/05 Munktell Innebandy F03 Grp 2 KFUM Tyresö Basket 32 - 15 KFUM Blackeberg Vit    
02050901 lö 02/05 09:30 lö 02/05 Munktell Innebandy F03 Grp 1 Kungsholmen Basket 20 - 55 KFUM Blacke...Ängby Svart    
02051601 lö 02/05 09:30 lö 02/05 Skiftingehus F02 Grp 1 KFUM Tyresö Basket 16 - 33 Haga Haninge Röd    
02051501 lö 02/05 09:30 lö 02/05 Stålforsskolan F02 Grp 2 Alvik Basket 2 12 - 45 Ockelbo Basket    
02051001 lö 02/05 09:30 lö 02/05 Vilsta P00 Grp 3 KFUM Tyresö Basket 17 - 44 Huddinge Basket 2    
02050301 lö 02/05 09:45 lö 02/05 Djurgårdsskolan F99 Grp 2 Västerås Basket 13 - 43 KlaNMKY    
02050401 lö 02/05 09:45 lö 02/05 Fristan Övre P04 Grp 5 Kungsholmen Basket 2 47 - 9 KFUM Blackeberg Ängby Röd    
02051701 lö 02/05 09:45 lö 02/05 Hällbyskolan F03 Grp 3 KFUM Blackeberg Ängby Vit 21 - 40 Djursholm Indians 2    
02051201 lö 02/05 09:45 lö 02/05 Årbyskolan P00 Grp 1 SBBK 40 - 30 Huddinge Basket 1    
02051802 lö 02/05 10:00 lö 02/05 Badmintonhallen 1 F04 Grp 2 Södertälje Bulls 27 - 26 Skuru IK Basket Vit    
02051902 lö 02/05 10:00 lö 02/05 Badmintonhallen 2 F04 Grp 2 KFUM Blackeberg Ängby Vit 12 - 10 Eskilstuna Basket    
02052002 lö 02/05 10:00 lö 02/05 Badmintonhallen 3 F04 Grp 6 Alvik Ålsten F04 34 - 35 Haga Haninge F04    
02050602 lö 02/05 10:00 lö 02/05 Sporthallen Lilla P03 Grp 3 Sundsvall Dragons Vit 45 - 25 Nyköping basket  
02050102 lö 02/05 10:00 lö 02/05 Sporthallen Stora P99 Grp 2 Köping UBBK 45 - 23 Söderköping  
02050202 lö 02/05 10:15 lö 02/05 Bollhuset 1 P01 Grp 1 Norrköping Dolphins P01 32 - 28 Aros Basket    
02051102 lö 02/05 10:15 lö 02/05 Bollhuset 2 P04 Grp 7 KFUM Tyresö Basket 44 - 19 KFUM Gävle P04    
02052400 lö 02/05 10:15 lö 02/05 Gökstensskolan P02 Grp 4 Järfälla Basket Skälby 47 - 16 Östersund basket    
02052201 lö 02/05 10:15 lö 02/05 Lundbyskolan F03 Grp 8 Solna Vikings F03 43 - 5 Nyköping basket City    
02051302 lö 02/05 10:15 lö 02/05 Torsharg F01 Grp 1 KFUM Uppsala Basket 4 35 - 29 Norrköping Dolphins    
02052302 lö 02/05 10:30 lö 02/05 Eskil P03 Grp 6 KFUM Fryshuset Basket 46 - 53 Alvik Basket Ålsten Gul    
02050802 lö 02/05 10:30 lö 02/05 Munktell Innebandy F03 Grp 4 Haga Haninge Vit 75 - 9 KFUM Blackeberg Hässelby    
02050902 lö 02/05 10:30 lö 02/05 Munktell Innebandy F03 Grp 4 Solna Vikings 2 30 - 27 FUBB    
02051602 lö 02/05 10:30 lö 02/05 Skiftingehus F02 Grp 5 Östersund basket 8 - 37 Högsbo Basket Röd    
02051502 lö 02/05 10:30 lö 02/05 Stålforsskolan F02 Grp 3 Alvik Basket 1 30 - 54 KFUM Fryshu...sket Turkos    
02051002 lö 02/05 10:30 lö 02/05 Vilsta P02 Grp 2 Skuru IK 2 28 - 36 Solna Vikings    
02050302 lö 02/05 10:45 lö 02/05 Djurgårdsskolan F99 Grp 1 Brahe Basket 29 - 24 Unamuno SBT    
02050402 lö 02/05 10:45 lö 02/05 Fristan Övre F04 Grp 7 KFUM Tyresö Basket Gul 9 - 43 Ockelbo Basket    
02051702 lö 02/05 10:45 lö 02/05 Hällbyskolan F03 Grp 6 Huddinge Basket Svart 2 - 70 Botkyrka Basket    
02051202 lö 02/05 10:45 lö 02/05 Årbyskolan P02 Grp 5 Skuru IK 1 23 - 25 Stockholms Polisen 1    
02051803 lö 02/05 11:00 lö 02/05 Badmintonhallen 1 F04 Grp 4 Alvik Basket Grön 31 - 33 Skuru IK Basket Grön    
02051903 lö 02/05 11:00 lö 02/05 Badmintonhallen 2 F04 Grp 4 KFUM Blackeberg Ekerö 24 - 25 FUBB    
02052003 lö 02/05 11:00 lö 02/05 Badmintonhallen 3 F04 Grp 6 KFUM Blackeberg Ängby Röd 9 - 24 Nyköping basket    
02050603 lö 02/05 11:00 lö 02/05 Sporthallen Lilla P03 Grp 3 KFUM Blackeberg Ängby 38 - 19 Huddinge Basket  
02050103 lö 02/05 11:00 lö 02/05 Sporthallen Stora P99 Grp 2 Täby Basket 1 46 - 27 Huddinge Basket  
02050203 lö 02/05 11:15 lö 02/05 Bollhuset 1 P01 Grp 1 Stockholms Polisen 29 - 40 KFUM Tyresö Basket Röd    
02051103 lö 02/05 11:15 lö 02/05 Bollhuset 2 P04 Grp 7 Polisen Basket KH 18 - 22 Täby Basket    
02052108 lö 02/05 11:15 lö 02/05 British Junior P02 Grp 6 Täby Basket p02 1 37 - 33 Djursholm Indians    
02052401 lö 02/05 11:15 lö 02/05 Gökstensskolan F02 Grp 7 Solna Vikings F03 32 - 19 Huddinge Basket    
02052202 lö 02/05 11:15 lö 02/05 Lundbyskolan P04 Grp 3 Kungsholmen Basket 1 38 - 39 Norrköping Dolphins Vit    
02051303 lö 02/05 11:15 lö 02/05 Torsharg F01 Grp 3 Södertälje BBK 16 - 59 Solna Vikings 2    
02052303 lö 02/05 11:30 lö 02/05 Eskil P03 Grp 6 KFUM Blackeberg Nälsta 20 - 34 Östersund basket    
02050803 lö 02/05 11:30 lö 02/05 Munktell Innebandy F04 Grp 1 Täby Basket Röd 26 - 13 Uppsala Basket Sävja    
02050903 lö 02/05 11:30 lö 02/05 Munktell Innebandy F04 Grp 1 KFUM Blackeberg Nälsta 10 - 65 Eos 1    
02051603 lö 02/05 11:30 lö 02/05 Skiftingehus F02 Grp 7 Täby Basket 1 31 - 41 KFUM Uppsala Basket    
02051503 lö 02/05 11:30 lö 02/05 Stålforsskolan F02 Grp 3 Täby Basket 2 22 - 20 FUBB    
02051003 lö 02/05 11:30 lö 02/05 Vilsta P02 Grp 2 KFUM Tyresö Basket 28 - 25 Söderköping    
02050303 lö 02/05 11:45 lö 02/05 Djurgårdsskolan F99 Grp 1 Kungsholmen Basket 23 - 32 Duvbo IK    
02050403 lö 02/05 11:45 lö 02/05 Fristan Övre P04 Grp 1 Alvik Basket 1 39 - 25 Norrköping Dolphins Svart    
02051703 lö 02/05 11:45 lö 02/05 Hällbyskolan F03 Grp 6 KFUM Blackeberg Kälvesta 17 - 19 KFUM Örebro Basket    
02051203 lö 02/05 11:45 lö 02/05 Årbyskolan P02 Grp 5 Huddinge Basket 21 - 36 Uppsala Basket P02 Vit    
02051804 lö 02/05 12:00 lö 02/05 Badmintonhallen 1 F04 Grp 5 KFUM Tyresö Basket Röd 20 - 0 KFUM Blacke...Ängby Svart    
02051904 lö 02/05 12:00 lö 02/05 Badmintonhallen 2 F04 Grp 5 Huddinge Basket 12 - 42 Norrköping Dolphins    
02052004 lö 02/05 12:00 lö 02/05 Badmintonhallen 3 F04 Grp 7 KFUM Blackeberg Villastan 9 - 52 Täby Basket Polka    
02050704 lö 02/05 12:00 lö 02/05 Ellfolk Arena F01 Grp 2 Eos 19 - 11 Eskilstuna Basket    
02050604 lö 02/05 12:00 lö 02/05 Sporthallen Lilla P03 Grp 5 Polisen Vit 69 - 26 KFUM Blackeberg Ekerö    
02050104 lö 02/05 12:00 lö 02/05 Sporthallen Stora F00 Grp 1 Täby Basket 20 - 39 Nyköping basket  
02050204 lö 02/05 12:15 lö 02/05 Bollhuset 1 P01 Grp 3 Järfälla Basket 15 - 49 KFUM Uppsala 1    
02051104 lö 02/05 12:15 lö 02/05 Bollhuset 2 P04 Grp 4 Alvik Basket 2 42 - 8 KFUM Uppsala Sävja    
02052104 lö 02/05 12:15 lö 02/05 British Junior P00 Grp 2 Kungsholmen Basket 10 - 60 Unamuno SBT    
02052402 lö 02/05 12:15 lö 02/05 Gökstensskolan P02 Grp 1 KFUM Haga Haninge 2 12 - 20 SBBK    
02052203 lö 02/05 12:15 lö 02/05 Lundbyskolan P04 Grp 2 Djursholms ...P04 VIT RÖD 55 - 8 KFUM Örebro Basket    
02051304 lö 02/05 12:15 lö 02/05 Torsharg F01 Grp 4 KFUM Uppsala Basket 6 20 - 25 KFUM Gävle Basket    
02052304 lö 02/05 12:30 lö 02/05 Eskil P03 Grp 2 Polisen Blå 71 - 13 Eskilstuna Basket    
02050804 lö 02/05 12:30 lö 02/05 Munktell Innebandy F03 Grp 7 Djursholm Indians 1 31 - 32 KFUM Blackeberg Ekerö    
02050904 lö 02/05 12:30 lö 02/05 Munktell Innebandy F03 Grp 7 KFUM Fryshu...t Sjöstaden 12 - 39 Norrköping Dolphins    
02051604 lö 02/05 12:30 lö 02/05 Skiftingehus F02 Grp 6 SBBK F02 Allstar 49 - 14 KFUM Sundsvall    
02051504 lö 02/05 12:30 lö 02/05 Stålforsskolan F02 Grp 4 BBK Solna Vikings F02 blå 52 - 2 Nyköping basket    
02051006 lö 02/05 12:30 lö 02/05 Vilsta F00 Grp 2 SBBK F01 grön 7 - 31 Huddinge Basket 2    
02050304 lö 02/05 12:45 lö 02/05 Djurgårdsskolan P01 Grp 4 Polisen Basket KH 14 - 60 KFUM Uppsala 2    
02050404 lö 02/05 12:45 lö 02/05 Fristan Övre P04 Grp 1 Stockholms Polisen 12 - 51 KFUM Blackeberg Ekerö    
02051704 lö 02/05 12:45 lö 02/05 Hällbyskolan F03 Grp 8 Polisen Basket 17 - 23 KFUM Lidingö Basket    
02051204 lö 02/05 12:45 lö 02/05 Årbyskolan P02 Grp 6 Tumba Basket 12 - 34 Eskilstuna Basket    
02051805 lö 02/05 13:00 lö 02/05 Badmintonhallen 1 F04 Grp 3 KFUM Blackeberg Röd 20 - 44 Solna Vikings    
02051905 lö 02/05 13:00 lö 02/05 Badmintonhallen 2 F04 Grp 8 Kungsholmen Basket 40 - 12 Täby Basket Vit    
02052005 lö 02/05 13:00 lö 02/05 Badmintonhallen 3 F03 Grp 5 Huddinge Basket Röd 4 - 79 KFUM Blackeberg Nälsta    
02050705 lö 02/05 13:00 lö 02/05 Ellfolk Arena F01 Grp 2 Kungsholmen Basket 9 - 60 Täby Basket Vit    
02050605 lö 02/05 13:00 lö 02/05 Sporthallen Lilla P03 Grp 5 KFUM Tyresö Basket 18 - 47 Ockelbo Basket    
02050105 lö 02/05 13:00 lö 02/05 Sporthallen Stora F02 Grp 6 Haga Haninge Vit 40 - 12 Djursholm Indians F02    
02050205 lö 02/05 13:15 lö 02/05 Bollhuset 1 P01 Grp 3 KFUM Linköping Basket 10 - 45 Täby Basket Röd    
02051105 lö 02/05 13:15 lö 02/05 Bollhuset 2 P04 Grp 4 Haga Haninge 20 - 24 KFUM Blackeberg Villastan    
02052105 lö 02/05 13:15 lö 02/05 British Junior P00 Grp 2 Stockholms Polisen 22 - 45 Eskilstuna Basket    
02052403 lö 02/05 13:15 lö 02/05 Gökstensskolan P02 Grp 1 Skuru IK Nacka 19 - 50 Sundsvall Dragons    
02052204 lö 02/05 13:15 lö 02/05 Lundbyskolan P04 Grp 2 Solna Vikings Vit 34 - 29 KFUM Blackeberg Kälvesta    
02052305 lö 02/05 13:30 lö 02/05 Eskil P03 Grp 2 Alvik Basket Ålsten Grön 59 - 17 Söderköping    
02050805 lö 02/05 13:30 lö 02/05 Munktell Innebandy F03 Grp 2 KFUM Blackeberg Vit 26 - 42 Eskilstuna Basket    
02050905 lö 02/05 13:30 lö 02/05 Munktell Innebandy F03 Grp 1 Kungsholmen Basket 17 - 60 Nyköping basket Oxelösund    
02051605 lö 02/05 13:30 lö 02/05 Skiftingehus F02 Grp 1 KFUM Tyresö Basket 19 - 44 Norrköping Dolphins    
02051505 lö 02/05 13:30 lö 02/05 Stålforsskolan F02 Grp 4 KFUM Fryshuset Basket Röd 9 - 41 Högsbo Basket Vit    
02051004 lö 02/05 13:30 lö 02/05 Vilsta P00 Grp 1 Huddinge Basket 1 35 - 27 Brahe Basket    
02050305 lö 02/05 13:45 lö 02/05 Djurgårdsskolan P01 Grp 4 Alvik Basket 42 - 37 Täby Basket Vit    
02050405 lö 02/05 13:45 lö 02/05 Fristan Övre P04 Grp 6 Lidingö Basket 34 - 35 Djursholms ...P04 VIT VIT    
02051705 lö 02/05 13:45 lö 02/05 Hällbyskolan F03 Grp 3 KFUM Blackeberg Ängby Vit 25 - 39 Årsta,f-03,...asket,vit 2    
02051205 lö 02/05 13:45 lö 02/05 Årbyskolan P00 Grp 1 SBBK 60 - 13 Söderköping    
02051806 lö 02/05 14:00 lö 02/05 Badmintonhallen 1 F04 Grp 3 Sätra Basket 19 - 56 Eos 2    
02051906 lö 02/05 14:00 lö 02/05 Badmintonhallen 2 F04 Grp 8 KFUM Blackeberg Kälvesta 18 - 30 Östersund basket    
02052006 lö 02/05 14:00 lö 02/05 Badmintonhallen 3 F03 Grp 5 Haga Haninge Röd 51 - 12 Högsbo Basket    
02050703 lö 02/05 14:00 lö 02/05 Ellfolk Arena F00 Grp 1 Huddinge Basket 1 17 - 32 Djursholm Indians    
02050606 lö 02/05 14:00 lö 02/05 Sporthallen Lilla P03 Grp 1 SBBK 55 - 18 Sundsvall Dragons Blå    
02050106 lö 02/05 14:00 lö 02/05 Sporthallen Stora P99 Grp 1 Täby Basket 2 29 - 22 Enköpings BBK  
02050206 lö 02/05 14:15 lö 02/05 Bollhuset 1 P01 Grp 2 KFUM Tyresö Basket Gul 34 - 23 Sundsvall Dragons    
02051106 lö 02/05 14:15 lö 02/05 Bollhuset 2 P04 Grp 7 Polisen Basket KH 18 - 37 KFUM Tyresö Basket    
02052106 lö 02/05 14:15 lö 02/05 British Junior P02 Grp 3 KFUM Haga Haninge 1 32 - 42 Stockholms Polisen 2    
02052404 lö 02/05 14:15 lö 02/05 Gökstensskolan P02 Grp 4 Täby Basket p02 2 8 - 45 Järfälla Basket Skälby    
02052205 lö 02/05 14:15 lö 02/05 Lundbyskolan P04 Grp 6 Åkersberga Basket 79 - 10 KFUM Blackeberg Ängby Vit    
02051306 lö 02/05 14:15 lö 02/05 Torsharg F01 Grp 1 Huddinge Basket 11 - 61 KFUM Uppsala Basket 4    
02052306 lö 02/05 14:30 lö 02/05 Eskil P03 Grp 4 KFUM Blackeberg Vit 33 - 30 KFUM Örebro Basket    
02050806 lö 02/05 14:30 lö 02/05 Munktell Innebandy F03 Grp 2 KFUM Tyresö Basket 15 - 51 Årsta,f-03,...asket,vit 1    
02050906 lö 02/05 14:30 lö 02/05 Munktell Innebandy F03 Grp 1 KFUM Blacke...Ängby Svart 39 - 28 Eos 1    
02051606 lö 02/05 14:30 lö 02/05 Skiftingehus F02 Grp 1 Haga Haninge Röd 34 - 41 Eos    
02051506 lö 02/05 14:30 lö 02/05 Stålforsskolan F04 Slutspel A 1/8 Final Alvik Basket Grön 30 - 31 Alvik Ålsten F04    
02051005 lö 02/05 14:30 lö 02/05 Vilsta F02 Grp 5 KFUM Fryshu...t Södermalm 6 - 37 Högsbo Basket Röd    
02050306 lö 02/05 14:45 lö 02/05 Djurgårdsskolan F99 Grp 2 Huddinge Basket 14 - 53 Västerås Basket    
02050406 lö 02/05 14:45 lö 02/05 Fristan Övre F04 Slutspel B 1/8 Final Nyköping basket 26 - 28 Skuru IK Basket Grön    
02051706 lö 02/05 14:45 lö 02/05 Hällbyskolan F03 Grp 3 Djursholm Indians 2 17 - 26 Eos 2    
02051206 lö 02/05 14:45 lö 02/05 Årbyskolan P00 Grp 3 KFUM Tyresö Basket 32 - 33 Järfälla Basket    
02051807 lö 02/05 15:00 lö 02/05 Badmintonhallen 1 P03 Grp 6 KFUM Fryshuset Basket 53 - 24 KFUM Blackeberg Nälsta    
02051907 lö 02/05 15:00 lö 02/05 Badmintonhallen 2 P03 Grp 4 Kungsholmen Basket 48 - 14 Eos 2    
02052007 lö 02/05 15:00 lö 02/05 Badmintonhallen 3 P04 Slutspel A 1/8 Final Solna Vikings Blå 37 - 25 Huddinge Basket    
02050706 lö 02/05 15:00 lö 02/05 Ellfolk Arena F00 Grp 2 KFUM Katrineholms IF 25 - 28 KFUM Tyresö Basket    
02050607 lö 02/05 15:00 lö 02/05 Sporthallen Lilla P03 Grp 1 KFUM Fryshu...t Västberga 48 - 46 Eos 1    
02050107 lö 02/05 15:00 lö 02/05 Sporthallen Stora P99 Grp 1 Järfälla Basket 35 - 60 Eskilstuna Basket  
02050207 lö 02/05 15:15 lö 02/05 Bollhuset 1 P01 Grp 2 Djursholm Indians 39 - 14 Eskilstuna Basket    
02051107 lö 02/05 15:15 lö 02/05 Bollhuset 2 P04 Grp 7 Täby Basket 48 - 9 KFUM Gävle P04    
02052107 lö 02/05 15:15 lö 02/05 British Junior P02 Grp 3 KFUM Fryshuset Basket 16 - 47 Uppsala Basket P02 Röd    
02052405 lö 02/05 15:15 lö 02/05 Gökstensskolan P02 Grp 4 Kungsholmen Basket 30 - 26 Östersund basket    
02052206 lö 02/05 15:15 lö 02/05 Lundbyskolan F04 Slutspel B 1/8 Final KFUM Blackeberg Ekerö 20 - 30 KFUM Blackeberg Ängby Röd    
02051307 lö 02/05 15:15 lö 02/05 Torsharg F01 Grp 1 Täby Basket Röd 55 - 2 Norrköping Dolphins    
02052307 lö 02/05 15:30 lö 02/05 Eskil P04 Slutspel B 1/8 Final Norrköping Dolphins Vit 61 - 23 Hammarö Basket    
02050807 lö 02/05 15:30 lö 02/05 Munktell Innebandy P03 Grp 6 Alvik Basket Ålsten Gul 49 - 17 Östersund basket    
02050907 lö 02/05 15:30 lö 02/05 Munktell Innebandy P03 Grp 3 Huddinge Basket 37 - 26 Nyköping basket    
02051607 lö 02/05 15:30 lö 02/05 Skiftingehus F02 Grp 5 BBK Solna Vikings F02 gul 42 - 17 Östersund basket    
02051507 lö 02/05 15:30 lö 02/05 Stålforsskolan F04 Slutspel A 1/8 Final Haga Haninge F04 28 - 14 FUBB    
02050307 lö 02/05 15:45 lö 02/05 Djurgårdsskolan F99 Grp 2 SYDCENTER 24 - 49 KlaNMKY    
02050407 lö 02/05 15:45 lö 02/05 Fristan Övre F03 Slutspel B 1/8 Final FUBB 56 - 10 Huddinge Basket Svart    
02051707 lö 02/05 15:45 lö 02/05 Hällbyskolan F03 Slutspel A 1/8 Final Haga Haninge Vit 72 - 13 KFUM Örebro Basket    
02051207 lö 02/05 15:45 lö 02/05 Årbyskolan P00 Grp 3 Huddinge Basket 2 23 - 41 Ockelbo Basket    
02051808 lö 02/05 16:00 lö 02/05 Badmintonhallen 1 F04 Slutspel B 1/8 Final KFUM Blackeberg Nälsta 32 - 19 KFUM Tyresö Basket Gul    
02051908 lö 02/05 16:00 lö 02/05 Badmintonhallen 2 F04 Slutspel A 1/8 Final Eos 1 29 - 18 Ockelbo Basket    
02052008 lö 02/05 16:00 lö 02/05 Badmintonhallen 3 F04 Slutspel A 1/8 Final Täby Basket Polka 47 - 16 Täby Basket Röd    
02050608 lö 02/05 16:00 lö 02/05 Sporthallen Lilla P03 Grp 3 KFUM Blackeberg Ängby 34 - 40 Sundsvall Dragons Vit  
02050108 lö 02/05 16:00 lö 02/05 Sporthallen Stora P99 Grp 2 Täby Basket 1 55 - 30 Köping UBBK  
02050208 lö 02/05 16:15 lö 02/05 Bollhuset 1 P01 Grp 1 Stockholms Polisen 21 - 52 Norrköping Dolphins P01    
02051108 lö 02/05 16:15 lö 02/05 Bollhuset 2 F03 Slutspel A 1/8 Final Botkyrka Basket 47 - 16 Solna Vikings 2    
02052100 lö 02/05 16:15 lö 02/05 British Junior P00 Grp 2 Unamuno SBT 51 - 49 Eskilstuna Basket    
02052207 lö 02/05 16:15 lö 02/05 Lundbyskolan F03 Slutspel B 1/8 Final KFUM Blackeberg Kälvesta 22 - 24 KFUM Blackeberg Hässelby    
02051308 lö 02/05 16:15 lö 02/05 Torsharg F01 Grp 3 Södertälje BBK 9 - 45 KFUM Uppsala Basket 5    
02050808 lö 02/05 16:30 lö 02/05 Munktell Innebandy P04 Slutspel A 1/8 Final Kungsholmen Basket 1 60 - 30 Solna Vikings Vit    
02050908 lö 02/05 16:30 lö 02/05 Munktell Innebandy P04 Slutspel B 1/8 Final KFUM Blackeberg Nälsta 16 - 28 KFUM Blackeberg Kälvesta    
02051508 lö 02/05 16:30 lö 02/05 Stålforsskolan P02 Slutspel B 1/8 Final Uppsala Basket P02 Vit 44 - 26 Tumba Basket    
02050308 lö 02/05 16:45 lö 02/05 Djurgårdsskolan F99 Grp 1 Kungsholmen Basket 21 - 43 Brahe Basket    
02050408 lö 02/05 16:45 lö 02/05 Fristan Övre F04 Slutspel B 1/8 Final KFUM Blackeberg Villastan 28 - 37 Uppsala Basket Sävja    
02051208 lö 02/05 16:45 lö 02/05 Årbyskolan P02 Slutspel B 1/8 Final Eskilstuna Basket 32 - 20 Huddinge Basket    
02050708 lö 02/05 17:00 lö 02/05 Ellfolk Arena F00 Grp 2 Kungsholmen Basket 39 - 9 SBBK F01 grön    
02050109 lö 02/05 17:00 lö 02/05 Sporthallen Stora P99 Grp 2 Huddinge Basket 53 - 21 Söderköping  
02050209 lö 02/05 17:15 lö 02/05 Bollhuset 1 P01 Grp 1 KFUM Tyresö Basket Röd 44 - 46 Aros Basket    
02052101 lö 02/05 17:15 lö 02/05 Bollhuset 2 P00 Grp 2 Kungsholmen Basket 13 - 90 Stockholms Polisen    
02052109 lö 02/05 17:15 lö 02/05 British Junior P02 Slutspel A 1/8 Final Stockholms Polisen 1 36 - 31 Djursholm Indians    
02051309 lö 02/05 17:15 lö 02/05 Torsharg F01 Grp 3 Solna Vikings 2 70 - 2 Fajt Basket    
02051809 lö 02/05 17:30 lö 02/05 Badmintonhallen 1 F04 Slutspel A 1/8 Final Östersund basket 23 - 22 Södertälje Bulls    
02051909 lö 02/05 17:30 lö 02/05 Badmintonhallen 2 F04 Slutspel A 1/8 Final KFUM Blackeberg Ängby Vit 22 - 26 Kungsholmen Basket    
02052009 lö 02/05 17:30 lö 02/05 Badmintonhallen 3 P04 Slutspel B 1/8 Final KFUM Blackeberg Ängby Röd 16 - 30 KFUM Blackeberg Ängby Vit    
02052308 lö 02/05 17:30 lö 02/05 Eskil F04 Slutspel A 1/8 Final Eos 2 65 - 16 KFUM Tyresö Basket Röd    
02050809 lö 02/05 17:30 lö 02/05 Munktell Innebandy F04 Slutspel B 1/8 Final Huddinge Basket 32 - 31 KFUM Blackeberg Röd    
02050909 lö 02/05 17:30 lö 02/05 Munktell Innebandy F04 Slutspel B 1/8 Final Solna Vikings 20 - 0 KFUM Blacke...Ängby Svart    
02051509 lö 02/05 17:30 lö 02/05 Stålforsskolan F02 Slutspel A 1/8 Final Alvik Basket 1 52 - 11 Kungsholmen Basket    
02050309 lö 02/05 17:45 lö 02/05 Djurgårdsskolan F99 Grp 1 Duvbo IK 9 - 47 Unamuno SBT    
02050409 lö 02/05 17:45 lö 02/05 Fristan Övre F04 Slutspel B 1/8 Final Eskilstuna Basket 43 - 15 Täby Basket Vit    
02051708 lö 02/05 17:45 lö 02/05 Hällbyskolan F04 Slutspel A 1/8 Final Norrköping Dolphins 36 - 18 Sätra Basket    
02052208 lö 02/05 17:45 lö 02/05 Lundbyskolan F04 Slutspel B 1/8 Final KFUM Blackeberg Kälvesta 16 - 29 Skuru IK Basket Vit    
02051209 lö 02/05 17:45 lö 02/05 Årbyskolan F02 Slutspel B 1/8 Final FUBB 23 - 9 Alvik Basket 2    
02050707 lö 02/05 18:00 lö 02/05 Ellfolk Arena F00 Grp 1 Eskilstuna Basket 20 - 38 Djursholm Indians    
02050609 lö 02/05 18:00 lö 02/05 Sporthallen Lilla P04 Slutspel A 1/8 Final Kungsholmen Basket 2 26 - 41 Djursholms ...P04 VIT VIT    
02050112 lö 02/05 18:00 lö 02/05 Sporthallen Stora F00 Grp 1 Nyköping basket 24 - 25 Huddinge Basket 1  
02050210 lö 02/05 18:15 lö 02/05 Bollhuset 1 P01 Grp 3 KFUM Linköping Basket 25 - 23 Järfälla Basket    
02051109 lö 02/05 18:15 lö 02/05 Bollhuset 2 P04 Slutspel B 1/8 Final Lidingö Basket 76 - 0 Haga Haninge    
02052110 lö 02/05 18:15 lö 02/05 British Junior P02 Slutspel A 1/8 Final Täby Basket p02 1 19 - 29 Skuru IK 1    
02051310 lö 02/05 18:15 lö 02/05 Torsharg F01 Grp 4 Stockholms Polisen 21 - 35 KFUM Uppsala Basket 6    
02051810 lö 02/05 18:30 lö 02/05 Badmintonhallen 1 F03 Slutspel A 1/8 Final Eos 1 43 - 22 KFUM Blackeberg Ekerö    
02051910 lö 02/05 18:30 lö 02/05 Badmintonhallen 2 F03 Slutspel A 1/8 Final Solna Vikings F03 75 - 2 KFUM Tyresö Basket    
02052010 lö 02/05 18:30 lö 02/05 Badmintonhallen 3 F03 Slutspel A 1/8 Final Årsta,f-03,...asket,vit 1 15 - 32 KFUM Lidingö Basket    
02052309 lö 02/05 18:30 lö 02/05 Eskil F03 Slutspel B 1/8 Final Nyköping basket Oxelösund 45 - 15 KFUM Fryshu...t Sjöstaden    
02050810 lö 02/05 18:30 lö 02/05 Munktell Innebandy F03 Slutspel A 1/8 Final Haga Haninge Röd 71 - 8 Djursholm Indians 2    
02050910 lö 02/05 18:30 lö 02/05 Munktell Innebandy F03 Slutspel A 1/8 Final Norrköping Dolphins 39 - 28 KFUM Blacke...Ängby Svart    
02051510 lö 02/05 18:30 lö 02/05 Stålforsskolan F02 Slutspel A 1/8 Final KFUM Uppsala Basket 31 - 27 Norrköping Dolphins    
02050310 lö 02/05 18:45 lö 02/05 Djurgårdsskolan P01 Grp 4 Alvik Basket 58 - 20 Polisen Basket KH    
02050410 lö 02/05 18:45 lö 02/05 Fristan Övre P04 Slutspel A 1/8 Final Täby Basket 61 - 41 KFUM Blackeberg Ekerö    
02051709 lö 02/05 18:45 lö 02/05 Hällbyskolan F03 Slutspel A 1/8 Final Eos 2 12 - 44 Högsbo Basket    
02052209 lö 02/05 18:45 lö 02/05 Lundbyskolan P04 Slutspel A 1/8 Final Alvik Basket 2 44 - 15 KFUM Tyresö Basket    
02051210 lö 02/05 18:45 lö 02/05 Årbyskolan F02 Slutspel B 1/8 Final Solna Vikings F03 0 - 20 KFUM Tyresö Basket    
02050711 lö 02/05 19:00 lö 02/05 Ellfolk Arena F01 Grp 2 Kungsholmen Basket 16 - 26 Eos    
02050610 lö 02/05 19:00 lö 02/05 Sporthallen Lilla P04 Slutspel A 1/8 Final Åkersberga Basket 78 - 11 KFUM Uppsala Sävja  
02050110 lö 02/05 19:00 lö 02/05 Sporthallen Stora P02 Slutspel B 1/8 Final Söderköping 18 - 20 KFUM Fryshuset Basket  
02050211 lö 02/05 19:15 lö 02/05 Bollhuset 1 P01 Grp 3 Täby Basket Röd 28 - 35 KFUM Uppsala 1    
02051110 lö 02/05 19:15 lö 02/05 Bollhuset 2 P02 Slutspel B 1/8 Final Skuru IK Nacka 45 - 19 Täby Basket p02 2    
02052111 lö 02/05 19:15 lö 02/05 British Junior P02 Slutspel A 1/8 Final Skuru IK 2 28 - 32 Uppsala Basket P02 Röd    
02051811 lö 02/05 19:30 lö 02/05 Badmintonhallen 1 P03 Slutspel A 1/8 Final Polisen Vit 31 - 49 KFUM Fryshuset Basket    
02051911 lö 02/05 19:30 lö 02/05 Badmintonhallen 2 P03 Slutspel A 1/8 Final KFUM Fryshu...t Västberga 43 - 30 Eos 2    
02052011 lö 02/05 19:30 lö 02/05 Badmintonhallen 3