Detta är resultaten från Eskilstuna Basket Cup 2015. Se de senaste resultaten från Eskilstuna Basket Cup 2022 här.



Fredag 1/5 (Dag 1)

  Matchnr Tid Spelplan Grupp Hemmalag Resultat  Bortalag    
01051800 fr 01/05 11:30 fr 01/05 Badmintonhallen 1 P04 Grp 3 KFUM Blackeberg Nälsta 12 - 40 Kungsholmen Basket 1    
01051900 fr 01/05 11:30 fr 01/05 Badmintonhallen 2 P04 Grp 3 Solna Vikings Blå 45 - 32 Norrköping Dolphins Vit    
01051500 fr 01/05 11:30 fr 01/05 Stålforsskolan F02 Grp 5 BBK Solna Vikings F02 gul 49 - 17 KFUM Fryshu...t Södermalm    
01050200 fr 01/05 11:45 fr 01/05 Bollhuset 1 F02 Grp 6 SBBK F02 Allstar 57 - 6 Djursholm Indians F02    
01050701 fr 01/05 12:00 fr 01/05 Ellfolk Arena F00 Grp 1 Eskilstuna Basket 21 - 22 Täby Basket    
01051600 fr 01/05 12:00 fr 01/05 Skiftingehus F02 Grp 3 FUBB 3 - 30 Alvik Basket 1    
01050600 fr 01/05 12:00 fr 01/05 Sporthallen Lilla P03 Grp 5 Ockelbo Basket 14 - 45 Polisen Vit  
01050100 fr 01/05 12:00 fr 01/05 Sporthallen Stora P99 Grp 1 Eskilstuna Basket 60 - 24 Täby Basket 2  
01051200 fr 01/05 12:00 fr 01/05 Årbyskolan P02 Grp 6 Eskilstuna Basket 11 - 31 Täby Basket p02 1  
01050400 fr 01/05 12:15 fr 01/05 Fristan Övre P04 Grp 1 KFUM Blackeberg Ekerö 16 - 32 Alvik Basket 1    
01052400 fr 01/05 12:15 fr 01/05 Gökstensskolan P02 Grp 2 Söderköping 8 - 57 Skuru IK 2    
01051700 fr 01/05 12:15 fr 01/05 Hällbyskolan F03 Grp 6 KFUM Örebro Basket 49 - 13 Huddinge Basket Svart    
01051300 fr 01/05 12:15 fr 01/05 Torsharg P00 Grp 1 Huddinge Basket 1 64 - 16 Söderköping    
01051801 fr 01/05 12:30 fr 01/05 Badmintonhallen 1 F04 Grp 2 Eskilstuna Basket 21 - 26 Södertälje Bulls    
01051901 fr 01/05 12:30 fr 01/05 Badmintonhallen 2 F04 Grp 4 FUBB 22 - 38 Alvik Basket Grön    
01052000 fr 01/05 12:30 fr 01/05 Badmintonhallen 3 F04 Grp 6 Nyköping basket 25 - 42 Alvik Ålsten F04    
01052300 fr 01/05 12:30 fr 01/05 Eskil P03 Grp 2 Eskilstuna Basket 5 - 83 Alvik Basket Ålsten Grön  
01050800 fr 01/05 12:30 fr 01/05 Munktell Innebandy F03 Grp 4 FUBB 27 - 57 Haga Haninge Vit    
01050900 fr 01/05 12:30 fr 01/05 Munktell Innebandy F03 Grp 4 Solna Vikings 2 35 - 22 KFUM Blackeberg Hässelby    
01051501 fr 01/05 12:30 fr 01/05 Stålforsskolan F02 Grp 2 Eskilstuna Basket 35 - 19 Alvik Basket 2    
01051000 fr 01/05 12:30 fr 01/05 Vilsta P02 Grp 4 Täby Basket p02 2 16 - 32 Kungsholmen Basket    
01050201 fr 01/05 12:45 fr 01/05 Bollhuset 1 P01 Grp 2 Eskilstuna Basket 29 - 41 KFUM Tyresö Basket Gul  
01051100 fr 01/05 12:45 fr 01/05 Bollhuset 2 P04 Grp 5 KFUM Blackeberg Ängby Röd 17 - 31 Huddinge Basket    
01052200 fr 01/05 12:45 fr 01/05 Lundbyskolan P04 Grp 4 KFUM Blackeberg Villastan 26 - 92 Alvik Basket 2    
01050702 fr 01/05 13:00 fr 01/05 Ellfolk Arena F00 Grp 1 Djursholm Indians 27 - 39 Nyköping basket    
01051601 fr 01/05 13:00 fr 01/05 Skiftingehus F02 Grp 3 Täby Basket 2 10 - 64 KFUM Fryshu...sket Turkos    
01050601 fr 01/05 13:00 fr 01/05 Sporthallen Lilla P03 Grp 5 KFUM Tyresö Basket 19 - 51 KFUM Blackeberg Ekerö  
01050101 fr 01/05 13:00 fr 01/05 Sporthallen Stora P99 Grp 1 Järfälla Basket 49 - 15 Enköpings BBK  
01051201 fr 01/05 13:00 fr 01/05 Årbyskolan P02 Grp 6 Tumba Basket 22 - 58 Djursholm Indians    
01050401 fr 01/05 13:15 fr 01/05 Fristan Övre P04 Grp 1 Stockholms Polisen 24 - 41 Norrköping Dolphins Svart    
01052401 fr 01/05 13:15 fr 01/05 Gökstensskolan P02 Grp 2 KFUM Tyresö Basket 16 - 32 Solna Vikings    
01051701 fr 01/05 13:15 fr 01/05 Hällbyskolan F03 Grp 6 KFUM Blackeberg Kälvesta 11 - 69 Botkyrka Basket    
01051301 fr 01/05 13:15 fr 01/05 Torsharg P00 Grp 1 Brahe Basket 27 - 50 SBBK    
01051802 fr 01/05 13:30 fr 01/05 Badmintonhallen 1 F04 Grp 2 KFUM Blackeberg Ängby Vit 20 - 12 Skuru IK Basket Vit    
01051902 fr 01/05 13:30 fr 01/05 Badmintonhallen 2 F04 Grp 4 KFUM Blackeberg Ekerö 28 - 24 Skuru IK Basket Grön    
01052001 fr 01/05 13:30 fr 01/05 Badmintonhallen 3 F04 Grp 6 KFUM Blackeberg Ängby Röd 7 - 48 Haga Haninge F04    
01052301 fr 01/05 13:30 fr 01/05 Eskil P03 Grp 2 Polisen Blå 60 - 32 Söderköping    
01050801 fr 01/05 13:30 fr 01/05 Munktell Innebandy F03 Grp 8 Solna Vikings F03 48 - 22 KFUM Lidingö Basket    
01050901 fr 01/05 13:30 fr 01/05 Munktell Innebandy F03 Grp 8 Nyköping basket City 10 - 40 Polisen Basket    
01051502 fr 01/05 13:30 fr 01/05 Stålforsskolan F02 Grp 2 Kungsholmen Basket 16 - 38 Ockelbo Basket    
01051001 fr 01/05 13:30 fr 01/05 Vilsta P02 Grp 5 Uppsala Basket P02 Vit 17 - 40 Skuru IK 1    
01050202 fr 01/05 13:45 fr 01/05 Bollhuset 1 P01 Grp 1 Aros Basket 56 - 9 Stockholms Polisen    
01051101 fr 01/05 13:45 fr 01/05 Bollhuset 2 P04 Grp 5 Kungsholmen Basket 2 52 - 8 Hammarö Basket    
01052201 fr 01/05 13:45 fr 01/05 Lundbyskolan P04 Grp 4 Haga Haninge 18 - 48 KFUM Uppsala Sävja    
01050703 fr 01/05 14:00 fr 01/05 Ellfolk Arena F00 Grp 2 Huddinge Basket 2 22 - 31 KFUM Tyresö Basket    
01051602 fr 01/05 14:00 fr 01/05 Skiftingehus F02 Grp 4 KFUM Fryshuset Basket Röd 18 - 25 Nyköping basket    
01050602 fr 01/05 14:00 fr 01/05 Sporthallen Lilla P03 Grp 3 Nyköping basket 20 - 44 KFUM Blackeberg Ängby    
01050102 fr 01/05 14:00 fr 01/05 Sporthallen Stora P99 Grp 2 Söderköping 9 - 56 Täby Basket 1    
01051202 fr 01/05 14:00 fr 01/05 Årbyskolan P02 Grp 3 Uppsala Basket P02 Röd 34 - 25 KFUM Haga Haninge 1    
01052100 fr 01/05 14:15 fr 01/05 British Junior P00 Grp 2 Eskilstuna Basket 95 - 6 Kungsholmen Basket    
01050402 fr 01/05 14:15 fr 01/05 Fristan Övre P04 Grp 2 KFUM Blackeberg Kälvesta 20 - 36 Djursholms ...P04 VIT RÖD    
01052402 fr 01/05 14:15 fr 01/05 Gökstensskolan P02 Grp 1 Skuru IK Nacka 18 - 60 SBBK    
01051702 fr 01/05 14:15 fr 01/05 Hällbyskolan F03 Grp 7 Norrköping Dolphins 32 - 22 Djursholm Indians 1    
01051302 fr 01/05 14:15 fr 01/05 Torsharg P00 Grp 3 Ockelbo Basket 41 - 36 KFUM Tyresö Basket    
01051803 fr 01/05 14:30 fr 01/05 Badmintonhallen 1 F04 Grp 5 Huddinge Basket 20 - 0 KFUM Blacke...Ängby Svart    
01051903 fr 01/05 14:30 fr 01/05 Badmintonhallen 2 F04 Grp 7 KFUM Tyresö Basket Gul 4 - 70 Täby Basket Polka    
01052002 fr 01/05 14:30 fr 01/05 Badmintonhallen 3 F04 Grp 1 KFUM Blackeberg Nälsta 36 - 27 Uppsala Basket Sävja    
01052302 fr 01/05 14:30 fr 01/05 Eskil P03 Grp 4 Eos 2 61 - 37 KFUM Blackeberg Vit    
01050802 fr 01/05 14:30 fr 01/05 Munktell Innebandy F03 Grp 2 Eskilstuna Basket 29 - 30 KFUM Tyresö Basket  
01050902 fr 01/05 14:30 fr 01/05 Munktell Innebandy F03 Grp 5 Haga Haninge Röd 45 - 25 KFUM Blackeberg Nälsta    
01051503 fr 01/05 14:30 fr 01/05 Stålforsskolan F02 Grp 7 KFUM Uppsala Basket 30 - 21 Solna Vikings F03    
01051002 fr 01/05 14:30 fr 01/05 Vilsta P02 Grp 5 Huddinge Basket 22 - 59 Stockholms Polisen 1    
01050203 fr 01/05 14:45 fr 01/05 Bollhuset 1 P01 Grp 1 KFUM Tyresö Basket Röd 29 - 36 Norrköping Dolphins P01    
01051102 fr 01/05 14:45 fr 01/05 Bollhuset 2 P04 Grp 6 KFUM Blackeberg Ängby Vit 14 - 39 Lidingö Basket    
01050709 fr 01/05 15:00 fr 01/05 Ellfolk Arena F00 Grp 2 KFUM Katrineholms IF 19 - 20 Kungsholmen Basket    
01051603 fr 01/05 15:00 fr 01/05 Skiftingehus F02 Grp 4 Högsbo Basket Vit 17 - 36 BBK Solna Vikings F02 blå    
01050603 fr 01/05 15:00 fr 01/05 Sporthallen Lilla P03 Grp 3 Huddinge Basket 22 - 39 Sundsvall Dragons Vit  
01050103 fr 01/05 15:00 fr 01/05 Sporthallen Stora P99 Grp 2 Huddinge Basket 46 - 41 Köping UBBK  
01051203 fr 01/05 15:00 fr 01/05 Årbyskolan P02 Grp 3 KFUM Fryshuset Basket 14 - 64 Stockholms Polisen 2    
01050403 fr 01/05 15:15 fr 01/05 Fristan Övre P04 Grp 2 Solna Vikings Vit 39 - 37 KFUM Örebro Basket    
01052403 fr 01/05 15:15 fr 01/05 Gökstensskolan P02 Grp 1 Sundsvall Dragons 34 - 18 KFUM Haga Haninge 2    
01051703 fr 01/05 15:15 fr 01/05 Hällbyskolan F03 Grp 7 KFUM Fryshu...t Sjöstaden 17 - 39 KFUM Blackeberg Ekerö    
01051303 fr 01/05 15:15 fr 01/05 Torsharg P00 Grp 3 Huddinge Basket 2 54 - 17 Järfälla Basket    
01051804 fr 01/05 15:30 fr 01/05 Badmintonhallen 1 F04 Grp 5 Norrköping Dolphins 31 - 16 KFUM Tyresö Basket Röd    
01051904 fr 01/05 15:30 fr 01/05 Badmintonhallen 2 F04 Grp 7 Ockelbo Basket 26 - 23 KFUM Blackeberg Villastan    
01052003 fr 01/05 15:30 fr 01/05 Badmintonhallen 3 F04 Grp 1 Eos 1 57 - 13 Täby Basket Röd    
01052303 fr 01/05 15:30 fr 01/05 Eskil P03 Grp 4 Kungsholmen Basket 37 - 8 KFUM Örebro Basket    
01050803 fr 01/05 15:30 fr 01/05 Munktell Innebandy F03 Grp 2 KFUM Blackeberg Vit 12 - 49 Årsta,f-03,...asket,vit 1    
01050903 fr 01/05 15:30 fr 01/05 Munktell Innebandy F03 Grp 5 Högsbo Basket 99 - 0 Huddinge Basket Röd    
01051504 fr 01/05 15:30 fr 01/05 Stålforsskolan F02 Grp 7 Täby Basket 1 72 - 3 Huddinge Basket    
01050204 fr 01/05 15:45 fr 01/05 Bollhuset 1 P01 Grp 3 KFUM Uppsala 1 81 - 7 KFUM Linköping Basket    
01051103 fr 01/05 15:45 fr 01/05 Bollhuset 2 P04 Grp 6 Åkersberga Basket 46 - 18 Djursholms ...P04 VIT VIT    
01050704 fr 01/05 16:00 fr 01/05 Ellfolk Arena F01 Grp 3 Solna Vikings 2 44 - 14 KFUM Uppsala Basket 5    
01051604 fr 01/05 16:00 fr 01/05 Skiftingehus F02 Grp 1 Haga Haninge Röd 26 - 31 Norrköping Dolphins    
01050604 fr 01/05 16:00 fr 01/05 Sporthallen Lilla P03 Grp 1 Eos 1 27 - 54 SBBK  
01050104 fr 01/05 16:00 fr 01/05 Sporthallen Stora F99 Grp 1 Duvbo IK 17 - 48 Brahe Basket  
01051208 fr 01/05 16:00 fr 01/05 Årbyskolan F00 Grp 1 Täby Basket 18 - 48 Huddinge Basket 1    
01052104 fr 01/05 16:15 fr 01/05 British Junior F01 Grp 4 KFUM Gävle Basket 18 - 16 Stockholms Polisen    
01050404 fr 01/05 16:15 fr 01/05 Fristan Övre P04 Grp 3 Norrköping Dolphins Vit 36 - 20 KFUM Blackeberg Nälsta    
01052404 fr 01/05 16:15 fr 01/05 Gökstensskolan P02 Grp 4 Kungsholmen Basket 15 - 43 Järfälla Basket Skälby    
01051704 fr 01/05 16:15 fr 01/05 Hällbyskolan F03 Grp 1 KFUM Blacke...Ängby Svart 43 - 50 Nyköping basket Oxelösund    
01051805 fr 01/05 16:30 fr 01/05 Badmintonhallen 1 F04 Grp 8 KFUM Blackeberg Kälvesta 47 - 16 Täby Basket Vit    
01051905 fr 01/05 16:30 fr 01/05 Badmintonhallen 2 F04 Grp 8 Östersund basket 30 - 24 Kungsholmen Basket    
01052004 fr 01/05 16:30 fr 01/05 Badmintonhallen 3 F04 Grp 3 Eos 2 51 - 24 KFUM Blackeberg Röd    
01052304 fr 01/05 16:30 fr 01/05 Eskil P03 Grp 6 Alvik Basket Ålsten Gul 59 - 16 KFUM Blackeberg Nälsta    
01050804 fr 01/05 16:30 fr 01/05 Munktell Innebandy F03 Grp 1 Eos 1 52 - 24 Kungsholmen Basket    
01050904 fr 01/05 16:30 fr 01/05 Munktell Innebandy F03 Grp 3 Eos 2 31 - 11 KFUM Blackeberg Ängby Vit    
01051505 fr 01/05 16:30 fr 01/05 Stålforsskolan F02 Grp 6 KFUM Sundsvall 16 - 46 Haga Haninge Vit    
01050205 fr 01/05 16:45 fr 01/05 Bollhuset 1 P01 Grp 3 Täby Basket Röd 45 - 12 Järfälla Basket    
01051104 fr 01/05 16:45 fr 01/05 Bollhuset 2 P04 Grp 7 KFUM Gävle P04 14 - 29 Polisen Basket KH    
01052202 fr 01/05 16:45 fr 01/05 Lundbyskolan P04 Grp 1 Norrköping Dolphins Svart 18 - 48 KFUM Blackeberg Ekerö    
01050705 fr 01/05 17:00 fr 01/05 Ellfolk Arena F01 Grp 3 Fajt Basket 0 - 53 Södertälje BBK    
01051605 fr 01/05 17:00 fr 01/05 Skiftingehus F02 Grp 1 Eos 46 - 15 KFUM Tyresö Basket    
01050605 fr 01/05 17:00 fr 01/05 Sporthallen Lilla P03 Grp 1 KFUM Fryshu...t Västberga 50 - 39 Sundsvall Dragons Blå    
01050105 fr 01/05 17:00 fr 01/05 Sporthallen Stora F99 Grp 1 Unamuno SBT 42 - 19 Kungsholmen Basket  
01051204 fr 01/05 17:00 fr 01/05 Årbyskolan P02 Grp 6 Djursholm Indians 60 - 24 Eskilstuna Basket    
01052105 fr 01/05 17:15 fr 01/05 British Junior P00 Grp 2 Stockholms Polisen 48 - 31 Unamuno SBT    
01050405 fr 01/05 17:15 fr 01/05 Fristan Övre P04 Grp 3 Kungsholmen Basket 1 37 - 32 Solna Vikings Blå    
01052405 fr 01/05 17:15 fr 01/05 Gökstensskolan P02 Grp 4 Östersund basket 24 - 22 Täby Basket p02 2    
01051705 fr 01/05 17:15 fr 01/05 Hällbyskolan F03 Grp 3 Djursholm Indians 2 30 - 23 Årsta,f-03,...asket,vit 2    
01051304 fr 01/05 17:15 fr 01/05 Torsharg F01 Grp 1 Täby Basket Röd 31 - 28 KFUM Uppsala Basket 4    
01051806 fr 01/05 17:30 fr 01/05 Badmintonhallen 1 F04 Grp 2 Skuru IK Basket Vit 17 - 18 Eskilstuna Basket  
01051906 fr 01/05 17:30 fr 01/05 Badmintonhallen 2 F04 Grp 4 Skuru IK Basket Grön 28 - 31 FUBB    
01052005 fr 01/05 17:30 fr 01/05 Badmintonhallen 3 F04 Grp 3 Sätra Basket 34 - 26 Solna Vikings    
01052305 fr 01/05 17:30 fr 01/05 Eskil P03 Grp 6 Östersund basket 31 - 79 KFUM Fryshuset Basket    
01050805 fr 01/05 17:30 fr 01/05 Munktell Innebandy F03 Grp 4 KFUM Blackeberg Hässelby 23 - 39 FUBB    
01050905 fr 01/05 17:30 fr 01/05 Munktell Innebandy F03 Grp 6 Botkyrka Basket 55 - 10 KFUM Örebro Basket    
01051509 fr 01/05 17:30 fr 01/05 Stålforsskolan F00 Grp 2 KFUM Tyresö Basket 51 - 12 SBBK F01 grön    
01051003 fr 01/05 17:30 fr 01/05 Vilsta P02 Grp 6 Täby Basket p02 1 32 - 17 Tumba Basket    
01050206 fr 01/05 17:45 fr 01/05 Bollhuset 1 P01 Grp 2 Djursholm Indians 53 - 11 Sundsvall Dragons    
01051105 fr 01/05 17:45 fr 01/05 Bollhuset 2 P04 Grp 7 Täby Basket 46 - 24 KFUM Tyresö Basket    
01052203 fr 01/05 17:45 fr 01/05 Lundbyskolan P04 Grp 1 Alvik Basket 1 50 - 10 Stockholms Polisen    
01050706 fr 01/05 18:00 fr 01/05 Ellfolk Arena F01 Grp 2 Täby Basket Vit 32 - 14 Eos    
01051606 fr 01/05 18:00 fr 01/05 Skiftingehus F02 Grp 5 Högsbo Basket Röd 15 - 32 BBK Solna Vikings F02 gul    
01050606 fr 01/05 18:00 fr 01/05 Sporthallen Lilla P03 Grp 5 KFUM Blackeberg Ekerö 35 - 23 Ockelbo Basket  
01050106 fr 01/05 18:00 fr 01/05 Sporthallen Stora F99 Grp 2 KlaNMKY 34 - 8 Huddinge Basket  
01051205 fr 01/05 18:00 fr 01/05 Årbyskolan F02 Grp 3 Alvik Basket 1 36 - 31 Täby Basket 2    
01052106 fr 01/05 18:15 fr 01/05 British Junior F02 Grp 2 Alvik Basket 2 11 - 26 Kungsholmen Basket    
01050406 fr 01/05 18:15 fr 01/05 Fristan Övre F04 Grp 1 Uppsala Basket Sävja 11 - 80 Eos 1    
01052406 fr 01/05 18:15 fr 01/05 Gökstensskolan P02 Grp 2 Solna Vikings 61 - 1 Söderköping    
01051706 fr 01/05 18:15 fr 01/05 Hällbyskolan P04 Grp 2 Djursholms ...P04 VIT RÖD 62 - 15 Solna Vikings Vit    
01051305 fr 01/05 18:15 fr 01/05 Torsharg F01 Grp 1 Norrköping Dolphins 40 - 12 Huddinge Basket    
01051807 fr 01/05 18:30 fr 01/05 Badmintonhallen 1 F04 Grp 2 Södertälje Bulls 19 - 25 KFUM Blackeberg Ängby Vit    
01051907 fr 01/05 18:30 fr 01/05 Badmintonhallen 2 F04 Grp 4 Alvik Basket Grön 31 - 23 KFUM Blackeberg Ekerö    
01052006 fr 01/05 18:30 fr 01/05 Badmintonhallen 3 F04 Grp 6 Haga Haninge F04 34 - 22 Nyköping basket    
01052306 fr 01/05 18:30 fr 01/05 Eskil P03 Grp 2 Alvik Basket Ålsten Grön 45 - 35 Polisen Blå    
01050806 fr 01/05 18:30 fr 01/05 Munktell Innebandy F03 Grp 4 Haga Haninge Vit 66 - 20 Solna Vikings 2    
01050906 fr 01/05 18:30 fr 01/05 Munktell Innebandy F03 Grp 6 Huddinge Basket Svart 9 - 52 KFUM Blackeberg Kälvesta    
01051506 fr 01/05 18:30 fr 01/05 Stålforsskolan F04 Grp 7 Täby Basket Polka 71 - 9 Ockelbo Basket    
01051004 fr 01/05 18:30 fr 01/05 Vilsta P02 Grp 5 Stockholms Polisen 1 35 - 27 Uppsala Basket P02 Vit    
01050207 fr 01/05 18:45 fr 01/05 Bollhuset 1 P01 Grp 4 KFUM Uppsala 2 31 - 40 Alvik Basket    
01051106 fr 01/05 18:45 fr 01/05 Bollhuset 2 P04 Grp 5 Hammarö Basket 16 - 35 KFUM Blackeberg Ängby Röd    
01052204 fr 01/05 18:45 fr 01/05 Lundbyskolan P04 Grp 4 KFUM Uppsala Sävja 39 - 31 KFUM Blackeberg Villastan    
01050707 fr 01/05 19:00 fr 01/05 Ellfolk Arena F01 Grp 2 Eskilstuna Basket 23 - 18 Kungsholmen Basket    
01051607 fr 01/05 19:00 fr 01/05 Skiftingehus F02 Grp 5 KFUM Fryshu...t Södermalm 18 - 28 Östersund basket    
01050607 fr 01/05 19:00 fr 01/05 Sporthallen Lilla P03 Grp 5 Polisen Vit 71 - 20 KFUM Tyresö Basket  
01050107 fr 01/05 19:00 fr 01/05 Sporthallen Stora F99 Grp 2 SYDCENTER 35 - 36 Västerås Basket  
01051206 fr 01/05 19:00 fr 01/05 Årbyskolan F02 Grp 4 BBK Solna Vikings F02 blå 47 - 2 KFUM Fryshuset Basket Röd    
01052107 fr 01/05 19:15 fr 01/05 British Junior P02 Grp 3 Stockholms Polisen 2 46 - 43 Uppsala Basket P02 Röd    
01050407 fr 01/05 19:15 fr 01/05 Fristan Övre F04 Grp 1 Täby Basket Röd 30 - 23 KFUM Blackeberg Nälsta    
01052407 fr 01/05 19:15 fr 01/05 Gökstensskolan P02 Grp 2 Skuru IK 2 49 - 10 KFUM Tyresö Basket    
01051707 fr 01/05 19:15 fr 01/05 Hällbyskolan F03 Grp 7 KFUM Blackeberg Ekerö 19 - 48 Norrköping Dolphins    
01051306 fr 01/05 19:15 fr 01/05 Torsharg P02 Grp 1 KFUM Haga Haninge 2 31 - 24 Skuru IK Nacka    
01051808 fr 01/05 19:30 fr 01/05 Badmintonhallen 1 F04 Grp 5 KFUM Blacke...Ängby Svart 0 - 20 Norrköping Dolphins    
01051908 fr 01/05 19:30 fr 01/05 Badmintonhallen 2 F04 Grp 5 KFUM Tyresö Basket Röd 50 - 22 Huddinge Basket    
01052007 fr 01/05 19:30 fr 01/05 Badmintonhallen 3 F04 Grp 6 Alvik Ålsten F04 53 - 12 KFUM Blackeberg Ängby Röd    
01052307 fr 01/05 19:30 fr 01/05 Eskil P03 Grp 2 Söderköping 51 - 9 Eskilstuna Basket    
01050807 fr 01/05 19:30 fr 01/05 Munktell Innebandy F03 Grp 8 KFUM Lidingö Basket 56 - 16 Nyköping basket City    
01050907 fr 01/05 19:30 fr 01/05 Munktell Innebandy F03 Grp 8 Polisen Basket 19 - 36 Solna Vikings F03    
01051507 fr 01/05 19:30 fr 01/05 Stålforsskolan F04 Grp 7 KFUM Blackeberg Villastan 28 - 22 KFUM Tyresö Basket Gul    
01051005 fr 01/05 19:30 fr 01/05 Vilsta F02 Grp 7 Huddinge Basket 0 - 51 KFUM Uppsala Basket    
01050208 fr 01/05 19:45 fr 01/05 Bollhuset 1 P01 Grp 4 Täby Basket Vit 60 - 12 Polisen Basket KH    
01051107 fr 01/05 19:45 fr 01/05 Bollhuset 2 P04 Grp 5 Huddinge Basket 20 - 52 Kungsholmen Basket 2    
01052205 fr 01/05 19:45 fr 01/05 Lundbyskolan P04 Grp 4 Alvik Basket 2 52 - 12 Haga Haninge    
01050710 fr 01/05 20:00 fr 01/05 Ellfolk Arena F00 Grp 1 Nyköping basket 56 - 16 Eskilstuna Basket    
01051608 fr 01/05 20:00 fr 01/05 Skiftingehus F02 Grp 3 KFUM Fryshu...sket Turkos 38 - 16 FUBB    
01050608 fr 01/05 20:00 fr 01/05 Sporthallen Lilla P04 Grp 2 KFUM Örebro Basket 17 - 16 KFUM Blackeberg Kälvesta  
01050108 fr 01/05 20:00 fr 01/05 Sporthallen Stora P02 Grp 3 KFUM Haga Haninge 1 51 - 11 KFUM Fryshuset Basket  
01051207 fr 01/05 20:00 fr 01/05 Årbyskolan F02 Grp 4 Nyköping basket 11 - 68 Högsbo Basket Vit    
01052101 fr 01/05 20:15 fr 01/05 British Junior F00 Grp 2 Kungsholmen Basket 35 - 22 Huddinge Basket 2    
01050708 fr 01/05 20:15 fr 01/05 Gökstensskolan P02 Grp 5 Skuru IK 1 40 - 8 Huddinge Basket    
01051708 fr 01/05 20:15 fr 01/05 Hällbyskolan F03 Grp 7 Djursholm Indians 1 35 - 19 KFUM Fryshu...t Sjöstaden    
01051307 fr 01/05 20:15 fr 01/05 Torsharg P02 Grp 1 SBBK 16 - 9 Sundsvall Dragons    
01051508 fr 01/05 20:30 fr 01/05 Stålforsskolan F02 Grp 2 Ockelbo Basket 32 - 11 Eskilstuna Basket    
01051006 fr 01/05 20:30 fr 01/05 Vilsta F02 Grp 7 Solna Vikings F03 18 - 66 Täby Basket 1    
01050209 fr 01/05 20:45 fr 01/05 Bollhuset 1 F02 Grp 6 Djursholm Indians F02 21 - 24 KFUM Sundsvall    
01051108 fr 01/05 20:45 fr 01/05 Bollhuset 2 F02 Grp 6 Haga Haninge Vit 17 - 41 SBBK F02 Allstar